Kredi Kartıyla Ödeme

RAFTIYE.COM'DAN VERDIĞINIZ SIPARIŞLERIN ÖDEMESINI KREDI KARTIYLA ONLINE OLARAK YAPABILIRSINIZ.

İNTERNET ÜZERINDEN WORLDCARD, BONUS CARD, SHOP&MILES, MAXIMUM, AXESS, ADVANTAGE, ASYACARD, CARDFINANS, TÜRKIYE FINANS KREDI KARTLARI VE BU KART ÖZELLIKLERINE SAHIP DIĞER BANKA KARTLARINI KULLANARAK ALIŞVERIŞ YAPABILIRSINIZ.

raftiye.com size 256 Bit SSL üzerinden Visa, Master Card ve American Express ile güvenli alışveriş yapma imkanı tanır. 

Havale / EFT

Havale / EFT ile yaptığınız alışverişlerde, teslimat süresinin başlangıcı, siparişi verdiğiniz zaman değil sipariş tutarının havale ile hesaplarımıza geçtiği andır.

*5 iş günü içinde hesaba geçmeyen havale siparişleri geçersiz sayılmaktadır. 

Kredi Kartı ve Provizyon Aksaklıkları

Siparişiniz sırasında kredi kartınız farklı nedenlerden ötürü onaylanamayabilir: 

Bu nedenler arasında başlıcaları; 

1. Kredi kartınızın kullanılabilir limitinin yetersiz olması, 

2. Kart numarasını hatalı girmeniz, 

3. Kartınızın son kullanma tarihinin geçmiş olması, 

4. Kullandığınız kart bir ek kart ise, ana kart sahibi tarafından iptal edilmiş olması, 

5. Onay işlemi sırasında geçici bağlantı sorunları yaşanması, 

6. Kayıp ihbarı yaptığınız bir kartı yeniden kullanmaya çalışmanız, 

Kredi kartı onay sorunlarınızda yardım almak için kartı aldığınız banka ile görüşmeniz gerekmektedir.

 

Alışverişle İlgili Genel Konular

1. Sitemizde satışa sunulan ürünlerin fiyat güncellemelerinde oluşabilecek yanlışlıklarda, raftiye.com satıştan vazgeçme hakkını gizli tutar.

2.  raftiye.com stok tutmadığı ürünlerin temin edilememesi durumunda, satıştan vazgeçme hakkını gizli tutar. Bu durumda, kredi kartı ile ödeme yapılacak ise ödeme provizyon aşamasında iptal edilir, havale gerçekleşti ise müşterinin hesabına 7 iş günü içerisinde iade edilir. Banka işlemlerinden doğabilecek gecikmeden dolayı raftiye.com sorumlu tutulamaz. Müşterinin, siparişin tamamından vazgeçme hakkı da saklı tutulur.

Sipariş Sonu 

Müşteri ürünü seçer ve sepete atar. Banka provizyonu onayı alındıktan sonra işlem sistemimize sipariş olarak düşer. Sipariş sonrası işlemler aşağıdaki sıraya göre hazırlanır; 

1- Ön Sipariş: Siparişiniz sistemimize düştüğü an, "Ön Sipariş" durumunda düşer. 

2- Ödeme Bekleniyor: Ödeme ve stok onayı verildikten sonra bir sonraki aşamaya gelinir. 

3- Onaylandı: Ürünün tedarikiyle ilgilenilir ve ürünle ilgili sipariş verildikten sonra bir sonraki aşamaya geçilir. 

4- Tedarik Ediliyor: Tedarikçi firmadan siparişi verilen ürünün alınması veya firmamıza getirilmesi aşamasıdır.

5- Paketleniyor: Ürünün ödemesi ulaşıp, kargoya verilene kadarki süreçte ürün/ürünleriniz hazırlanırken sipariş durumu Paketleniyor olarak değiştirilir.

6- Kargoya verildi: Ürünün faturası kesilip kargoya verildikten sonra, sipariş, Kargoya Verildi durumuna getirilir. Artık, ürününüz, tarafınıza ulaşmak üzere yola çıkmıştır. 

7- İptal Talebi: Sipariş verilen ürünün tedariki ile ilgili sorun yaşanıyorsa, ya da müşterinin isteği üzerine sipariş, iptal edilmek isteniyorsa, öncelikle "İptal Bekleyen"konumuna getirilir. Daha sonra, ödemenin iadesi gerçekleştirilir ve sipariş, iptal edilir. 

8- İptal Edildi: İptal edilen siparişler, "İptal Edildi" konumuna getirilir. 

9- İade Edildi: Eğer kargonuz size ulaşmadan veya size ulaştıktan sonra iade edilirse, sipariş durumunuz İade Edildi olarak değiştirilir.

10- Teslim Edildi: Teslim edilen siparişler, "Teslim Edildi" konumuna getirilir.

Kargo Bedeli

Kargo bedeli, sipariş ettiğiniz ürün adedi gözetmeksizin Türkiye'nin her yerine 40 TL'den başlayan fiyatlarla kargo ağırlığınız arttıkça fiyatta artmaktadır. Kargo bedeli seçeceğiniz ürün ağırlık/boyutlarına göre sipariş esnasında size sistem tarafından gösterilmektedir. Yurt dışı alışverişlerinizin kargo bedeli siparişinize özel olarak hesaplanmaktadır, yurt dışına teslim olacak siparişleriniz için bizimle iletişime geçmenizi rica ederiz.


Gönderim Alanı

raftiye.com Türkiye ve dünya genelinde anlaşmalı olan tüm ülkelere gönderim yapmaktadır. Yurt dışı gönderimler için telefon ile irtibata geçilerek fiyat alınması gerekmektedir.

Teslimat Süresi

Hafta içi, saat 15:00'e kadar tamamladığınız siparişleriniz, en geç 2 iş günü içerisinde kargoya teslim edilmekte ve yaklaşık 3-4 iş gününde tarafınıza ulaşmaktadır. Kampanya dönemlerinde kargo süreci 5 veya 6 iş gününü bulabilir. Hafta içi saat 15:00'den sonra tamamlanan siparişleriniz, en geç 3 iş günü içinde kargoya teslim edilmekte ve en geç 5 iş günü sonunda tarafınıza ulaşmaktadır. KAMPANYALARDA KARGOYA VERME SÜRESİ 5-6 İŞ GÜNÜNÜ BULABİLİR.  Hafta sonları tamamlanan siparişleriniz ise, ilk iki iş günü sonunda kargoya teslim edilmektedir. Özel günlerde ve tatil günlerinde tamamlanan siparişiniz ilk iş günü kargoya verilmektedir. Olası sorunlar halinde tarafınıza bilgilendirme e-postası gönderilecektir.

Herhangi bir sorunla karşılaşmamak için paketinizi teslim almadan önce, paketin hasarlı olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer ürününüz kargoda zarar görmüşse, paketi size teslim eden kargo yetkilisine tutanak tutturup paketi teslim alabilir veya paketi teslim almadan iade edebilirsiniz. Teslim alınmayan kargolar için raftiye.com Müşteri Hizmetleri'ni 0 506 600 38 00 No'lu numaradan arayarak bildirimde bulunmanızı rica ederiz.

Sipariş Takibi

Siparişinizin durumunu istediğiniz zaman "Hesabım" bölümünde yer alan "Siparişlerim" sayfasından takip edebilirsiniz.

 

  

Keyifli alışverişler dileriz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR